EST JCH, EST & LV & LT & BALT CH, BALT JW09, EST W10
BH, KK2, AG1

Dark'un's Isabel-Hartje

"Isabel"

Isabel


(Dark'Un's Filmster-Damme X Dark'Un's Hartelijk-Blij)
06.05.2008 - 18.07.2014
Reg.nr.: EST-03397/08
Kasvataja: Anne Leinonkoski, kennel Dark Un's
Omanik: Tiia Ariko & Tiit Ariko

HD: A
ED: 0

Isabel sündis lilleaasade keskele, roosad prillid peas. Ka tema kõige pessimistlikumad hetked on optimistlikud. Kiiresti sai tema teiseks kodunimeks Pälla sest ta lihtsalt on selline pillapälla. Isabeliga ühes ruumis viibimine lõppeb tahes tahtmata naermisega sest ta lihtsalt suudab mingi käki kokku keerata ja ise sealjuures süüdimatult naeratada.

Pälla on koer, kes sai 'valmis' suhteliselt hilja. Alles kolme aastaselt hakkas ta näitama enda täiskasvanud koera loomust - seda paljude inimeste unistuste koera, kes on kuulekas, enesekindel ja igapäevaelus rahulik koerake, kuid trenniplatsil suudab energiast lausa lendu minna. Tema kalearihma vahel on kuulekuseksamite ja -võistluste tulemused ka Belgiast. Minu jaoks kogemus kogu eluks, Isabeli arvates võiksime sinna tagasi minna. Ehk lähme ka. Mul oli plaan tema kaitsetreeningud lõpetada ja IPO plaanid maha matta, kuid Pälla otsustas teisiti (nagu tavaliselt). Uskuge või mitte, kuid ta suudab kuri olla (mina ei usu), kuid seda ainult kaitsetreeningutes. Ja see meeldib talle (mina jätkuvalt ei suuda uskuda). Igatahes on tema üheks lemmikinimeseks (keda hammustada) Onu Tõnu ja me jätkame seda teed kuni Triibul vähegi tahtmist ja jaksu on.

Hetkel on meie peamiseks spordiks agility. Isabeli arvates on see üks tõeliselt tore ala. Saab pulki maha ajada ja kontaktpindadest täie hooga üle joosta. Rõõmu kui palju!

Isabeli ei kasutata aretuses. Põhjuseid on mitu ja hetkel on ta ka steriliseeritud. Ma olen alati valmis sugupuid lahku ja kokku rääkima ning oma valikuid põhjendama.
_____________________________________________________

Kõik meie unistused purunesid sekundi murdosa jooksul.... Ühel talvepäeval hüppas Isabel üle jäähunniku, kuid libises äratõukel ja kukkus nii õnnetult, et murdis vaagnaluu. Hetkel võitleme me selle nimel, et ta saaks elada valuvaigistite vaba kodukoera elu. On paremaid ja halvemaid päevi, kuid üks on kindel: Isabelil on roosad prillid jätkuvalt alles ja kuni need on olemas, me alla ei anna.
_____________________________________________________

Saabusid päevad, kui Isabel tahtis roosasid prille peast ära võtta hoolimata tugevatest valuvaigistitest...
 

Dark'Un's Filmster-Damme New Look Da La Fureur de vivre Fast du Bois Schelbot
Legende du Clos Bourguinon
Helenoor-Jama v.d. nourkim Baldur-Jacco v.d. Nourkim
Dianoor-Nori v.d. Nourkim
Dark'Un's Hartelijk-Blij Kare-Saran xenon Dark'un's Acrobat-Josco
Warempel v' t Noorder Erf
Dark'un's Blij-Ondina Rex van Sarin's Hof
Stemma's Ondina-Tineke
In English
Hollandi lambakoerad, lühikarvalised
Design by Mercy