Kennelist

Kennel Esaberist

Kes ei oleks unistanud koerast?

Mina unistasin ka. Olin paras pägalik kui teadsin, et minul saab olema koer ja oluline oli just see, et õpetatud koer. Ema ütles kunagi, et oleks pidanud võtma, ehk oleks siis hullusest välja kasvanud. Ei võetud ja ei kasvanud....

Et lõpuks alustada triibulistest, peab alustama Doorast. Doora oli Maailma Kõige Targem Koer. Temast ei peagi palju rääkima sest on neid koeri, keda mäletatakse ka ilma selleta. Doora sündis saksa lambakoera ja laika segu krantsi ning naabrikoera armastusest. Ta saabus meie perekonna liikmeks 1993. aasta talvepäeval olles täielik lontu. Lahkus ta ligi 15 aastat hiljem olles perekonna tähtsaim liige ja õpetanud meile kõigile midagi olulist.

1999. aasta lõpul ristus minu tee rottweiler Songaga. Songa pärisnimi oli Private-Stefal Brenda ja tema kasvatajaks Koidu Liivla. Rotikad ei meeldinud mulle. Iial, mitte iial ei pidanud see koer minu ellu sattuma. Jajah, ära iial ütle iial! Songa tuli ja võitis südameid igas seltskonnas, kuhu ta sattus. Trenniplatsil jalutas ta edasi ühelt tasemelt teisele ja tõi minu riilulile esimese karika. Ühel kevadpäeval läksin temaga hommikusele jalutusringile ja.... ta kõndis naljakalt - tagajalad ei olnud päris tema omad. Ees ootas sportlaskarjääri lõpp ja aastad valuvaigistitega. Legend lahkus igavesti rohelistele trenniplatsidele enne kaheksandat eluaastat, kuid on väga palju inimesi, kes ei unusta teda kunagi.

Kennel Esaberist

Aga millal ja kuidas tulid triibud? Triibud tulid minu ellu 2003. aasta augustis. Olin Rootsis noortele koerahuvilistele mõeldud laagris ja üheks juhendajaks oli Ola. Juba varem kuulsin, et tal on hollandi lambakoer. Mis #¤/&¤**E#! hollandi lambakoer?! Ja siis see juhtus - Ola võttis autost välja Canoni ning see oli armastust esimesest silmapilgust! Vähem kui pool aastat hiljem sündis Jeti ja edasi on ajalugu.....

Kennel Esaber sai nime minu hüüdnime järgi - kes otsib see leiab ;) Minu eesmärgiks on aidata inimestel leida seda sädet, hullumeelset energiat ja pühendumist, mida üks triibik pakkuda suudab. Triibuline maailm on palju põnevam kui lihtsalt roosa!

Samuti ei ole üldse välistatud, et minu juurde tuleb tagasi ka see koer, kes ei pidanud iialgi saabuma - rottweiler on võtnud osa mu hingest ja igaveseks.

Hollandi lambakoerad, lühikarvalised
Design by Mercy